YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinin Amacı Nedir?

Yenidoğan yoğun bakım ünitesi miadında (zamanında) veya miadından önce (erken) doğan bebeklerin sağlık problemleri nedeni ile anne yanına verilemediği durumlarda  yakın takip edildiği, tedavi ve bakım hizmetlerinin güvenli şekilde gerçekleştirildiği özel ünitelerdir.

 

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Kimler Görev Yapmaktadır?

Yenidoğan yoğun bakım ekibimizde; yenidoğan bakımı ve canlandırması konusunda tecrübeli ve sertifika sahibi uzman hekim ve hemşirelerden oluşmaktadır. Hastaların takibi ve tedavisi esnasında diğer tıp dalları ile de multidispliner yaklaşım içerisinde fikir alışverişi yapılmaktadır.

 

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde Hangi Cihazlar Bulunmaktadır?

Hastanemiz yenidoğan yoğun bakım ünitesinde; küvözler, açık yataklar, solunum destek cihazları, monitörler, ilaç pompaları, fototerapi cihazları, merkezi gaz ve oksijen sistemleri, kesintisiz güç kaynakları gibi cihazlar kullanılmaktadır.

 

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitelerinde Hizmet Süreleri Nasıldır?

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde 7 gün 24 saat sürekli tedavi ve bakım hizmeti verilmektedir. Bebekteki anlık değişimler gelişmiş cihazlarla izlenerek, gerekli müdahaleler en hızlı şekilde yapılmakta ve kaydedilmektedir.